Středa 19.Prosinec 2018

Jak to vypadá, když se do sebe pustí aligátor a krajta? Tyto záběry jsou jen pro silné povahy

16.06.2017 20:14 / Zábava

Nelítostný souboj u jezera Moondarra v severním Queenslandu nafotila Tiffany Corlisová. „Bylo to ohromující,“ řekla Corlisová zpravodajskému serveru BBC News. „Viděli jsme hada zápasit s krokodýlem. Převracel ho, aby ho mohl lépe chytit a omotal mu tělo kolem nohou, aby ho mohl pevněji obejmout. Souboj začal ve vodě. Krokodýl se v jednu chvíli pokusil vystrčit hlavu z vody, ale had ho udusil,“ dodala.

„Když byl krokodýl mrtvý, had se rozvinul, vylezl ven a začal ho polykat hlavou napřed,“ řekla Corlisová. Spolknout krokodýla prý hadovi trvalo zhruba čtvrt hodiny. „Byl úplně plný. Nevíme, kam se odplazil, ale doufáme, že se nezdržuje někde kolem.“
Alyce Rosenthalová zápas dvou plazů popsala jako pětihodinový souboj, po kterém byli oba tvorové zcela vyčerpaní. „Něco takového se nevidí každý den,“ řekla k tomu Rosenthalová.

Australský Queensland je domovem několika nebezpečných druhů hadů, stejně jako mořských krokodýlů. Krajty zabíjí smrtícím sevřením, ve kterém se jejich kořist udusí nebo zemře na selhání srdce. Podle nedávné studie nebezpečný škrtič pozná, kdy srdeční tep oběti ustane a povolí své smyčky, aby se zbytečně nevyčerpávala. Poté uloveného živočicha pozře. Díky flexibilním čelistem dokáže spolknout mnohonásobně větší kořist, než je ona sama.

Vaše komentáře